1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Image 1

TOP pracovné ponuky

  • Previous
  • Next
  • Stop
  • Play

TOP TRÉNINGY

Top tréningy spoločnosti

Top Consult Group

TOP VÝBERY

Top výbery spoločnosti

Top Consult Group

TOP KLIENTI

TOP Klienti spoločnosti

Top Consult Group

PORADENSTVO

PORADENSTVO

Top Consult Group

Šesť princípov budovania kariéry

1. Usilovnosť

Nestačí byť usilovný. Dôležitá je vôľa a náskok pred konkurenciou, vzdelávanie, dravosť a ctižiadosť.
 
2. Vytrvalosť
Nenechajte sa ľahko odradiť od svojich nápadov. Ani v prípade, že urobíte istú chybu. Naučte sa odolávať stresu, keď viete, že ste urobili maximum, problém pusťte z hlavy.

3. Udržiavanie kontaktov
Urobte si "mapu svojej sociálnej siete". Naplánujte si, s kým by ste sa mali zoznámiť. Konajte a komunikujte férovo, pokiaľ sa chcete vyhnúť bumerangovému efektu. Udržiavajte aj naďalej kontakty so svojimi bývalými kolegami, vplyvnými príbuznými. Zapojte sa do verejného života. Chodievajte s kolegami na športové či kultúrne podujatia.

4. Strategické myslenie
Pracujte na svojom mene alebo značke produktu. Neobávajte sa fúzie firiem, môžete z nej iba vyťažiť, máte v takom prípade šancu na väčší kariérny skok. Nerobte veci náhodne, ale systematicky, kontinuálne. Snažte sa vždy rátať s predajom firmy, v ktorej pracujete. Vybudujte si aj pevné zázemie v rodine.

5. Pohotovosť
Mali by ste prejaviť ochotu sťahovať sa, pretože firmy majú rady flexibilných manažérov. Držte krok s neustále sa meniacim trhom. Nájdite si vo firme staršieho obchodného partnera, ktorý je schopný predvídať všetky možné riziká. V prípade krízy sa obráťte na skúseného poradcu. Pri konkurenčnom boji buďte pohotoví, ale zároveň neprekračujte hranice etiky.

6. Umenie sa predať
Dávajte okoliu vedieť o svojich úspechoch, pretože toho, kto nahlas nebubnuje, nikto nepočuje. Venujte pozornosť marketingu. Nevyhýbajte sa prezentácii v médiách, pretože ide o bezplatnú reklamu. Chodievajte na veľtrhy a prezentujte sa na nich. Budujte si portfólio vlastných výsledkov, produktov. Pravidelne aktualizujte svoju vlastnú webovú schránku.